A könyvről akkor hallottam először, amikor megláttam Youtube-on a film trailerét. A címe is nagyon megtetszett, amiről közben kiderült, hogy egy Shakespeare idézet. Ráadásul A beavatott két főszereplője, Shailene Woodley és Ansel Elgort is arra ösztökélt, hogy gyorsan legyek túl rajta. 🙂
John Green – Csillagainkban a hiba
Kiadó: GABO KÖNYVKIADÓ
Oldalak száma: 296
Kiadás éve: 2013
A rákellenes csodagyógyszer összezsugorítja a tumort, és biztosít még néhány évet Hazelnek, ám ő így is folyamatosan a végső stádiumban van, és a diagnózisában már megírták az élete utolsó fejezetét. De amikor a támaszcsoportban megjelenő, isteni Augustus Waters képében bekövetkezik a nem várt fordulat, Hazel történetét is át kell írni…
„A csillagainkban a hiba” – John Green eddigi legambiciózusabb és legfájdalmasabb, mélyenszántó, vakmerő, pimasz és kíméletlen műve, lélegzetelállító felfedezőút az élet és a szerelem kacagtató, vérpezsdítő és tragikus birodalmában.
Először olvastam olyan könyvet, ami ennyire szívbemarkoló. Bár már nem egy Nicholas Sparks és Sarah Dessen regényen vagyok túl, de John Green műve igazán meglepett. Pozitív értelemben persze. Hazel karaktere annyira valóságos, megkeseredett, és beletörődött, hogy a története olvasása közben engem is átitat azaz irónia, amivel Hazel néz a világra. Tudja, hogy hamarosan meg fog halni, nem áltatja magát ennek ellenkezőjéről. A szülei teljes készültségben vannak mindennap, természetes, hogy Hazel betegsége mellett nem tudnak teljes életet élni. Aztán Hazel elmegy a támaszcsoportba, ahol megismerkedik Augustusszal (Gus). A fiú teljesen normálisnak tűnik, ám bemutatkozásából kiderül, hogy ő is nemrégiben van túl egy lábamputáción, és egy ideje úgy tűnik, legyőzte a kórt.

Nem csillagainkban, Brutus, a hiba,
Hanem magunkban, kik megbókolunk.– Shakespeare: Julius Caesar
Augustus és Hazel különös vonzalmat érez egymás iránt. Agustus gyönyörűnek látja Hazelt mindamellett, hogy mindennap egy oxigénpalackot kell magával cipelnie, hogy rendesen kapjon levegőt, Hazel pedig felnéz a srácra, aki csak metaforaként veszi a szájába a cigarettát. A vonzalom és a szerelem abban is megnyilvánul, hogy Gus felajánlja Hazelnek az “egy kívánságát”, amit a rákos gyerekek kaphatnak. Hazel ezt már ellőtte Disneyland-re, ám Gus teljes szívéből szervezi meg a lánynak az utat Hollandiába, hogy találkozzon kedvenc könyvének írójával, Peter Van Houten-nel.

A történet egy szerelmespárról szól, akik megpróbálják túlélni betegségüket. Jól érzik magukat egymással, már fiatalon megtanulják, mi is a szerelem, a ragaszkodás és a betegségben-boldogságban fogalma. Ám, ahogy sejteni lehet, az élet megszakad az egyikük számára. Többet nem is mondanék, mert van annyira szép a történet, hogy megérje elolvasni. Én mindenkinek bátran ajánlom, miközben tűkön ülve várom a filmváltozatot! 🙂
Kedvenc idézetek:
Ez egy metafora: a fogad közé szorítod a gyilkost, de nem adsz neki hatalmat a gyilkolásra.
Nem passzióból vágattam le ezt a végtagot, noha kiváló stratégia a fogyáshoz. A láb sokat nyom!
Összességében a történet:
UPDATE:
2014. 11. 03: Megnéztem a filmet! Eszméletlenül jó, és nem csalódtam benne, mert minden olyan nagyszerű volt mint a könyvben. Gus egyszerűen imádnivaló. Azt hiszem, szerelmes lettem új kedvencembe, Ansel Elgortba, pedig mennyire nem szerettem A beavatott moziban. 🙂 Ebben a moziban új arcát mutatta meg, ami egyértelműen HOT! Egész végig sírtam, próbáljátok végignézni könnyek nélkül. A magyar szinkronban azt az egyet sajnáltam, hogy az “oké” helyett a “hát jó” kifejezést használták. Aki olvasta az érteni fogja. Plusz a filmben viszont láthatjuk egy rövidke jelenet erejéig magát John Green-t is! Csak gratulálni tudok ehhez a nagyszerű, szívbemarkoló, sokkolóan életszerű történethez.
Ha tetszett, iratkozz fel az e-mail címeddel, hogy ne maradj le a frissítésekről! 🙂